Berlin

Půjčovna aut v Berlíně

Berlínská zeď padla před více než 20 lety a za tu dobu se z města stala nejvíce trendy metropole v Evropě. Berlín Vám ukáže nejrůznější styly a pamětihodnosti, které spoluvytvářejí fascinující směs kultury starého světa a kultury 21. století. Na jedné straně je Berlín domovem stovek památek, muzeí, galerií, výstav, společností působících v oblasti nejmodernějších technologií a biomedicíny, na druhé straně tepe nočním životem v nespočetných barech, klubech, restauracích a kavárnách. Berlín je také v mezinárodním měřítku centrem studentů a alternativního umění.

K získání nejlepších cen za pronájem auta v Berlíně využijte náš vyhledávač.

 

Autopůjčovna v Berlin

Město se rozkládá na velké ploše, z níž jednu třetinu zabírají lesy, parky, jezera či veřejné parky a zahrady. Kombinace města a zeleně je jedinečná. Vyznat se v Berlíně a cestovat po něm je snadné. Můžete využít veřejnou dopravu i auto z půjčovny, protože dopravní obslužnost je v Berlíně prvotřídní. Pro většinu lidí je zapůjčení auta oblíbeným způsobem, jak poznat různé části města a jejich atmosféru.

Berlín a jeho 3,5 milionů obyvatel je rozděleno do celkem šesti obvodů. Obvod Mitte představuje historické centrum a tepající srdce nočního života. Obvody na západě včetně paláce Charlottenburg a parku Hippischoneberg a zoologické zahrady jsou klidnější a mají městský charakter. K obvodům na východě patří nejen Kreuzberg a Friedrichshain, jejichž obyvatelé představují směs umělců, studentů, lidí z oblasti médií i přistěhovalců z celého světa, ale také stylová čtvrť Prenzlauer Berg.

Berlín má dvě mezinárodní letiště. Tegel, jež se nachází 8 km severovýchodně od města, a Schonefeld, jež se nachází 18 km jihovýchodním směrem. Obě letiště mají dobré spojení s hlavním nádražím i s okružní autostrádou „Berliner Ring". Společnost Ofran působí na obou letištích prostřednictvím několika předních společností, jako je např. Europcar, která též umožňuje zapůjčení auta v dalších velkých centrech ve městě. Díky výhodnému umístění a dobrému napojení na hlavní trasy si mohou klienti společnosti Ofran naplánovat svůj pobyt v hlavním městě Německa tak, aby jim co nejvíce vyhovoval.

Kategorie aut k zapůjčení zahrnují ekonomickou třídu, kompakty, střední třídu a luxusní vozy, jakož i mini-dodávky a vozy s automatickou převodovkou. Dopravní služby jsou k dispozici 24 hodin denně, bez ohledu na to, zda jste ve městě nebo na venkově.

Mějte na paměti, že auta z půjčovny by měla mít zelenou nálepku „UMWELTPLAKETTE". Účelem tohoto označení je zamezit vjezdu vozidel znečišťujících ovzduší do zelených zón, které jsou označeny dopravní značkou nazývanou „Umweltzone". Nemáte-li nálepku, zaplatíte pokutu. Půjčovny jsou sice povinny Vám nálepku „Umweltplakette" poskytnout, ale je lepší se o splnění této povinnosti na přepážce ujistit.

Na rozdíl od jiných velkoměst v Evropě Berlín netrpí vážnými problémy s parkováním. V centru města a poblíž hlavních turistických atrakcí však přesto může být hledání místa k zaparkování obtížné. Auto však můžete odstavit na parkovišti. Upozorňujeme, že na mnoha místech v Berlíně platí omezení rychlosti na 30 km/h.

Německo je strategickým výchozím bodem pro výlety napříč Evropou. Při jízdě do Itálie a zemí východní Evropy (České republiky, Maďarska, Slovinsko, Slovenska, Chorvatska, Polska atd.) však platí určitá omezení u určitých kategorií aut (zejména u luxusních aut či vozů s automatickou převodovkou a mini-dodávek). Při plánování svého pobytu mějte tato omezení na paměti a prostudujte si též omezení uvedená ve smlouvě o půjčení vozu.

Upozorňujeme, že při vjezdu do zemí jako Švýcarsko, Rakousko a Slovinsko si musíte opatřit zvláštní dálniční známku - můžete ji zakoupit na příslušném hraničním přechodu.

Přejeme Vám bezpečnou a příjemnou cestu.

 

S námi již předem víte, co kolik stojí.

Jen pár kliků a je hotovo.

Jsme Vám k dispozici před i po pronájmu.

Pouze od renomovaných půjčoven.