Frankfurt

Půjčovna aut ve Frankfurtu

Frankfurt je pátým největším městem Německa a domovem pro 650 000 obyvatel. Pokud jde o obchod a podnikání vůbec, právě Frankfurt je srdcem neúspěšnější ekonomiky v Evropě. Frankfurt, jenž se rozkládá na obou březích řeky Mohan, také proslul futuristickou siluetou svých mrakodrapů. Možná proto mu Němci přezdívají „Mohanhattan" („Mainhattan"). Frankfurt je sídlem německé burzy cenných papírů, Evropské banky, některých předních světových korporací a stovek reklamních agentur a PR agentur. Ve Frankfurtu se též konají přední světové veletrhy, výstavy knih a automobilů.

K získání nejlepších cen za pronájem auta vě Frankfurtu prosím využijte náš vyhledávač.

 

Autopůjčovna v Frankfurt

Frankfurt leží uprostřed Německa a poblíž něj se nachází jedno z největších letišť v Evropě. Již tyto dvě skutečnosti činí z Frankfurtu zajímavý výchozí bod pro ty návštěvníky, kteří mají zájem o zapůjčení auta. Z Frankfurtu snadno přejedete do Heidelbergu i na „romantickou silnici" vedoucí do Bavorska. Jinou možností je jet směrem k Baden-Badenu, do Černého lesa nebo na západ k francouzské hranici.

Mezinárodní letiště ve Frankfurtu je jedním z nevýznamnějších světových leteckých uzlů. Nachází se 12 km jihovýchodně od města. Společnost Ofran zde působí prostřednictvím několika předních společností, jako je např. Europcar, které mají zastoupení na letišti i ve významných centrech ve městě, jako je např. hlavní nádraží, kam se z letiště dostanete za pouhých 15 minut.

Řídit auto ve Frankfurtu není tak složité, jak tomu může být v jiných velkoměstech po celém světě. Jedním z důvodů jsou mosty přes řeku Mohan. Potíže můžou nastat hlavně se zaparkováním. Poblíž turistických atrakcí bývají ulice značně zaplněné. Pokud tedy nemusíte zajíždět autem až do centra, je vhodné zaparkovat vůz v jednom z parkovacích domů (parkhaus) na příjezdu do města.

Přesvědčte se prosím, že auto, které jste si půjčili, je vybaveno zelenou nálepkou „Umweltplakette", která Vám umožní vjezd do „zelených oblastí" ve městě, kde úřady takto omezují emise. Tyto oblasti jsou označeny dopravní značkou „Umweltzone".

Z Frankfurtu snadno vyjedete kterýmkoli směrem. Řidiči, kteří se chtějí projet po nádherné „romantické trase" by měli jet nejdřív směrem na Wurzburg a pak pokračovat směrem na Mnichov. Jinou trasou na jih Německa je dálnice A5 do Mannheimu, Karlsruhe a na Černý les, která představuje výbornou možnost pro řidiče mířící do Francie či Švýcarska. Frankfurt je také ideálním výchozím bodem pro cesty do údolí Rýna, Kolínu a Düsseldorfu. V tom případě jeďte po dálnici A3. Východním směrem se po dálnici A5 a potom A4 dostanete do Lipska, Drážďan či Prahy.

Při jízdě do Itálie a zemí východní Evropy (České republiky, Maďarska, Slovinsko, Slovenska, Chorvatska, Polska atd.) však platí určitá omezení u určitých kategorií aut (zejména u luxusních aut či vozů s automatickou převodovkou a mini-dodávek). Při plánování svého pobytu mějte tato omezení na paměti a prostudujte si též omezení uvedená ve smlouvě o půjčení vozu.

Upozorňujeme, že při vjezdu do zemí jako Švýcarsko, Rakousko a Slovinsko si musíte opatřit zvláštní dálniční známku - můžete ji zakoupit na příslušném hraničním přechodu.

 Přejeme Vám bezpečnou a příjemnou cestu.

S námi již předem víte, co kolik stojí.

Jen pár kliků a je hotovo.

Jsme Vám k dispozici před i po pronájmu.

Pouze od renomovaných půjčoven.