Domů Španělsko Madrid profile

Madrid

Půjčovna aut v Madridu

S více než třemi miliony obyvatel je Madrid nejen hlavním městem Španělska, ale i jedním z nejvýznamnějších evropských kulturních center. Je nejvýše položeným hlavním městem v Evropě - 670 metrů nad mořem (podobně jako Jeruzalém) - a spojuje v sobě moderní poklady království a bohatou minulost španělského impéria se vstřícnou kosmopolitní atmosférou, kterou si každý rok vychutnávají miliony turistů (je na 4. místě žebříčku nejnavštěvovanějších měst v Evropě).

K získání nejlepších cen za pronájem auta v Madridu využijte náš vyhledávač.

Pronájem auta v Madrid

Řízení půjčeného auta v Madrid

Madrid se skládá z 21 obvodů a je domovem nejen „zlatého trojúhelníku umění" (Prado, Museo Nacional a Thyssen-Bornemisa Museo), ale i fotbalového klubu Real Madrid a jeho domácího stadionu. Madrid nabízí rušný noční život se stovkami kaváren, stylových barů, drahých butiků a populárních obchodů zaměřených na retro styl, a to zejména v okolí ulic Goya a Serrano.

Navíc se Madrid nachází v samém srdci Španělska a slouží jako orientační bod zejména pro ty, kdo si s půjčeným autem přejí zažít Španělsko naplno. Z Madridu se kamkoli na Iberském poloostrově dostanete snadno. Vyrazíte-li na jih, čeká na Vás Toledo, Sevilla, Grenada a Costa del Sol. Dál na západ leží Portugalsko a malebné pobřeží Atlantiku, zatímco Barcelona a pobřeží Středozemního moře jsou jen pár hodin jízdy na východ.

Mezinárodní letiště Barajas představuje hlavní dopravní křižovatku na Iberském poloostrově. Nachází se 9 km severovýchodně od obchodního centra města a 13 km od historického centra Puerta del Sol.
Mimo letiště se několik půjčoven aut nachází v centru města a u železničních stanic. Pokud si hodláte auto půjčit v některé z nich a dopravit se tam z letiště veřejnou dopravou, použijte linku metra 8 (růžová) a cestou dle potřeby přesedněte. Pokud dáváte přednost povrchové dopravě, můžete jet ze stanice Nuevos Ministerios tramvají či autobusem.

Silniční systém v Madridu je skvělý, a tak řídit i auto půjčené z půjčovny snadno zvládnete. Kolem města vedou celkem čtyři hlavní obchvaty: M-30, M-40, M-45 a M-50. Každý z nich město obchází v jiné vzdálenosti. M-30 a M-40 jsou vnitřní okruhy s několika jízdními pruhy vedle sebe. Součástí většiny obchvatů jsou dlouhé a točité tunely. Druhé dva okruhy slouží především pro spojení s předměstími. Kromě uvedených obchvatů je v Madridu ještě síť radiál (označená písmenem R), která usnadňuje vjezd do města a výjezd z něj, a to všemi směry. Radiály jsou většinou zpoplatněné (Autopista) a napojují se na celostátní systém dálnic (označených písmenem A).

Díky obchvatům se lze v Madridu snadno pohybovat, ale jako řidiči pronajatého auta Vám též doporučujeme opatřit si dobrou mapu. Zařízení GPS mohou i přes své nesporné výhody pro turisty mít potíže se ztrátou spojení v tunelech, čímž Vám znesnadňují určit, kde se nacházíte. Ve městě jsou také často zácpy a nedostatek parkovacích míst. Doporučuje se používat podzemní parkoviště, která jsou rozeseta po celém městě a jsou dobře propojena se sítí povrchové dopravy a metra.

Jak jsme již zmínili, Madrid je ideální vstupní branou pro poznávání Španělska. Silnice R-5 a AP-41 vedou z centra města na jih Španělska. Podobně silnice A-2 a AP-42 směřují na východ. Chcete-li navštívit Bilbao a Baskicko, rádi využijete dálnici A-1.

Pronajatým autem se můžete vydat do Portugalska, Francie či na Gibraltar (po schválení poskytovatelem), ale není dovoleno vydat se na Kanárské či Baleárské ostrovy nebo do Maroka. Do Lisabonu autem dojedete po dálnici A-5 s překrásnými výhledy zhruba za šest hodin.

Přejeme Vám bezpečnou a příjemnou cestu.

 

S námi již předem víte, co kolik stojí.

Jen pár kliků a je hotovo.

Jsme Vám k dispozici před i po pronájmu.

Pouze od renomovaných půjčoven.