Domů Itálie rome

Řím

Půjčení auta v Římě

Řím (italsky a latinsky: Roma) je hlavním městem Itálie. Město zabírá oba břehy řeky Tibery v Lazio. V minulosti byl hlavním městem Římské říše, která řídila velkou oblast v Evropě a kolem Středozemního moře. Po pádu Římské říše i nadále sloužil jako centrum katolické víry křesťanské.

V Římě žije 2,7 milionu obyvatel.

Pronájem aut Řím

Známé rčení praví, že „všechny cesty vedou do Říma", a to z dobrého důvodu. Řím se rozkládá ve střední části Itálie na březích řeky Tibery. Řím je živoucí historií. Má v sobě 2 500 let od svého založení, přes doby Římské říše, přes období renesance a baroka až po historii zcela nedávnou, a to z něj činí jedno z nejúžasnějších velkoměst světa. Koloseum, Svatopetrská bazilika, poklady Vatikánu, Fontána di Trevi a Španělské schody - to vše je zde a ještě mnohem víc.

Řím představuje ideální výchozí bod pro výlety na jih i sever Itálie.

Pokud do Říma letíte, uvítá Vás jedno ze dvou velkých letišť: buď Fiumicino, které se nachází 35 km jihozápadně od města a je určeno pro mezinárodní lety, nebo Ciampino (12 km jihovýchodně od města), jež je cílem především nízkonákladových a charterových letů. Společnost Ofran působí na obou letištích i v dalších velkých centrech ve městě prostřednictvím několika půjčoven aut . Díky výhodnému umístění a dobrému napojení na hlavní trasy si mohou klienti společnosti Ofran naplánovat svůj pobyt v hlavním městě Itálie tak, aby jim co nejvíce vyhovoval.

Hustota dopravy a provozu v Římě je značná a zaparkovat není snadné, ale ve městě existuje okruh (Grande Raccordo Anulare) pouhých 10 km od centra. Z okruhu snadno najedete na výpadovky z Říma. Ten, kdo míří na jih do Neapole, by měl použít A24 východním směrem a pokračovat po dálnici A1. Je-li Vaším cílem Toskánsko a Florencie, jeďte na sever také po dálnici A1. Vydáte-li se přes pevninskou pahorkatinu k Jaderskému moři, pojedete po A24 východním směrem. Všechny trasy uvedené zde jako příklad jsou zpoplatněné.

Některé části historického centra v Římě jsou pro vozidla bez zvláštního povolení úplně uzavřeny. Takové oblasti se nazývají ZTL (Zone a Traffico Limitato) a jejich hlavním účelem je podpořit používání prostředků veřejné hromadné dopravy a chránit staré město. Jde o velkou oblast (4,2 km2), jež zahrnuje většinu turisticky nejpřitažlivějších míst. Vjezdy do oblasti ZTL jsou vyznačeny a snímají je kamery. Pokud do nich vjedete, pravděpodobně Vás policie bude pokutovat.

Pokud se Váš hotel nachází uvnitř zóny ZTL a přejete si vjet to této oblasti autem, existuje způsob, jak toho dosáhnout, aniž byste platili pokutu. Informujte hotel o tom, kterou půjčovnu aut využíváte, kdy si hodláte vyzvednout auto, sdělte jim číslo SPZ a také zamýšlenou délku Vašeho pobytu. Hotel zajistí potřebná povolení. Až vjedete do oblasti ZTL, budete moci zaparkovat v garážích nebo na ulici (v modře vyznačených zónách jde o placené stání s hodinovou sazbou, zatímco v bíle vyznačených místech je parkování bezplatné).

 

Jen pár kliků a je hotovo.

Jsme Vám k dispozici před i po pronájmu.

S námi již předem víte, co kolik stojí.

Pouze od renomovaných půjčoven.