San Franciscu

Půjčení auta v San Franciscu

Nic se nevyrovná posezení u vody v San Franciscu s výhledem na Golden Bridge na molu 39 nebo zírání do nekonečně modrého horizontu Pacifiku.
V San Franciscu, centru amerického liberalismu a občanských svobod, sídlí téměř 800,000 lidí a je to největší město Sanfranciského zálivu - oblasti, která si užívá pohodlné podnebí a jednu z nejkvalitnějších životních úrovní v USA.

San Francisco je známo pro své strmé ulice, letní mlhy, nechvalně proslulou věznici Alcatraz, tradiční tramvaje a high-tech společnosti z údolí Silicon Valley. Obyvatelstvo tvoří velmi široká škála různých národností a sídlí zde největší čínská komunita na světě (mimo Čínu). San Francisco nabízí pro zájemce o půjčení auta úžasný startovní bod ať už plánujete překvapit přátele, kteří zde pracují a nebo jen hledáte vstupní bránu do Kalifornie.

Hledáte konkurenčně výhodné ceny autopůjčoven v San Franciscu? Použijte náš vyhledávač na konci článku.

Projížďka půjčeným vozem v San Franciscu

Strmé ulice San Francisca jsou zvláštní výzvou pro klienty autopůjčoven. Na jednu stranu, půjčení auta je skvělá možnost, jak se vypořádat s náročnými výstupy a ostrými gradienty bez použití hromadné dopravy, ale na druhou stranu v takto topograficky náročném prostředí tu jsou pravidla, jimiž je třeba se řídit. Například, když parkujete do kopce, nesmíte zapomenout zatáhnout ruční brzdu a otočit kola proti chodníku a to samé když parkujete z kopce tak je třeba otočit kola do chodníku. Špatný způsob parkování není jenom nebezpečím pro auto, ale je to také považováno za dopravní přestupek.

Díky této unikátní topografii San Francisco nemá dálnice nebo okruhy, je postavené v Evropském stylu hlavních tříd, které efektivně svádějí dopravu. Hlavní třídy nemají skoro vůbec odbočky doleva, což může nezkušeného řidiče nepříjemně překvapit. Z toho důvodu doporučujeme využívat podrobné mapy či GPS navigace. A ještě tu pro vás máme jeden tip: Když minete ulici, kam míříte, tak odbočte třikrát doprava a ocitnete se zpátky na hlavní třídě právě u vaší vytoužené ulice.

Sanfranciské mezinárodní letiště se nachází 21 km jižně od města. Ofran spolupracuje s mnoha autopůjčovnami nejenom zde, ale také s autopůjčovnami v centru či dokonce na okraji města. Partnerské autopůjčovny naleznete také v Palo Alto, San Jose, Berkley, Oakladnu a dalších městech. Vhodné rozmístění těchto partnerů a jejich efektivní zákaznické služby umožňují klientům společnosti Ofran možnost si optimálně naplánovat cestu nejenom v San Franciscu, ale také po celé Kalifornii.

Autopůjčovny nacházející se přímo v San Franciscu jsou ideální volbou pro ty, co chtějí více cestovat. Silnice Route US-101 prochází přímo skrz město, ale může být ucpaná během dopravní špičky. Pokud byste raději vyměnili rychlost za cestu s krásnými výhledy, doporučujeme vybrat raději cestu na silnicích Interstate 280 nebo Route 1, které se ohýbají okolo klikatého kalifornského západního pobřeží. Je to ohromující jízda na jedněch z nejkrásnějších silnic ve Spojených státech.

Přes Sanfranciskou zátoku vede několik mostů. Route 80 (Bay Bridge) vede z centra města do Oaklandu a Berkley. Most Golden Gate (route 101) vede severně do města zvaného Sausalito a také ke slavnému gejzíru "Old Faithful". Další dva mosty jsou most San Mateo (spojující San Mateo a Hayward) a most Dumbarton (spojující Palo Alto a Freemont).

Parkování v San Franciscu je drahé a velmi omezené. Pro návštěvníka velmi doporučujeme zaparkovat na místech označených "park & go", které se nacházejí v blízkosti nádraží a dalších stanic hromadné dopravy.

Přejeme Vám šťastnou cestu.

Jen pár kliků a je hotovo.

Jsme Vám k dispozici před i po pronájmu.

S námi již předem víte, co kolik stojí.

Pouze od renomovaných půjčoven.