Domů Španělsko Madrid profile
Barcelona

Půjčovna aut v Barceloně

Barcelona je druhým největším městěm Španělska. Je situována mezi třemi horami Montjuic, Tibidabo a Montserrat na západě a středomořským pobřežím na východě. Naleznete zde Gotickou čtvrť, pěší zónu La Rambla, náměstí Placa de Catalunya, chrám Sagrada Familia a nespočet tržišť, restaurací a turistických atrakcí. V Barceloně žije kolem dvou milionů lidí. Díky proslulým písečným plážím a pěknému počasí během většiny roku se Barcelona řadí mezi přední turistické oblasti. Jedním z hlavních symbolů města je jeho populární fotbalový tým F. C. Barcelona, který přivádí na své zápasy fanoušky z celého světa.

Barcelona není pouze město, ale je součástí celého stejnojmeného kraje, který rozhodně stojí za procestování. Právě při návštěvě mnoha zajímavých atrakcí mimo město oceníte možnost pronájmu auta.

K získání nejlepších cen za pronájem auta v Barceloně využijte náš vyhledávač.

Pronájem auta v Barceloně
Řízení půjčeného auta v Barceloně

Mezinárodní letiště El-Part se nachází 12 km jihozápadně od centra Barcelony a je považováno a ideální místo pro ty, kteří mají zájem o prozkoumání této oblasti. Nejčastěji doporučovaným jednodenním výletem je jízda na prosluněné pláže Costa Brava a návštěva měst Girona a Figueres. Dalším doporučovaným výletem je projížďka po jihu Barcelony, podél východního pobřeží Španělska. Zapůjčení auta umožní dobrodružnějším řidičům krásnou cestu do Pyrenejí.

Pokud se při své cestě plánujete zaměřit na Barcelonu, měli by ste zvážit možnost půjčení auta v jedné z místních autopůjčoven umístěných v dolní části města. K autopůjčovnám se můžete z letiště dopravit pomocí vlaků společnosti RENFE do stanic Passeig de Garcia nebo Sants station, odkud je dobře dostupné metro. Další možností je Aerobus, který Vás rychle odveze na náměstí Place Catalunya.

Silniční infrastruktura ve městě a jeho okolí se od Olympijských her v roce 1992 velmi zlepšila. Přesto Barcelona, stejně jako ostatní velká města, stále trpí velkými zácpami, zejména v dopravních špičkách. Dalším z problémů je parkování a šířka jednosměrných ulic. Pokud pojedete do centra Barcelony autem, je lepší využít okruhy Ronda Litroal a Ronda de Dalt, které umožňují přístup do městských čtrtí. Můžete zaparkova blízko stanice metra a pokračovat do centra města vlakem. Případně můžete využít jednoho z mnoha close parkovacích mist roztroušených po celém městě.

Parkovací zóny jsou v Barceloně značeny jako modré oblasti ("zonas azules"). Po zaparkování (mezi 9-14 hod a 16-21 hod) musíte zaplatit parkovné v jednom z parkovacích automatů a vystavit parkovací lístek na viditelné místo za předním sklem. Zelené zóny jsou vyhrazené pouze pro místní obyvatele.

Plánujete cestu po Španělsku? Nejsevernější výjezd z města je Nudo de la Tinitat. Odtud můžete rychle dojet do Costa Brava, Pyrenejí a Manresu za použití mezistátní silnice AP-7. Mezinárodní silnice AP-2 zasahuje směrem k Leridě, Zaragoze a Madridu a AP-7 (jižní část) Vás dovede do Taragony a dalších pobřežních resortů.

S autem půjčeným v Barceloně je také možné cestovat do sousedních zemí, například do Portugalska, Francie, Gibraltaru (pro cestu do těchto zemí je vyžadován souhlas autopůjčovny). S půjčeným autem je zakázáno cestovat na Kanárské ostrovy, Baleárské ostrovy a do Maroka.

Přejeme Vám příjemnou a bezpečnou cestu.

S námi již předem víte, co kolik stojí.

Jen pár kliků a je hotovo.

Jsme Vám k dispozici před i po pronájmu.

Pouze od renomovaných půjčoven.