Domů Itálie Milan profile

Miláno

Půjčovna aut v Miláně

Milán je druhé největší město v Itálii. Co se týče ekonomické síly, patří mezi nejbohatší evropská města a HDP na jednoho obyvatele jej řadí v EU na třetí místo hned za Londýn a Paříž.

Najdete tu překrásnou gotickou katedrálu Narození Panny Marie i proslulou Mekku všech milovníků opery, La Scalu.
Milán rovněž patří k nejznámějším centrům světové módy. Svá sídla tu má většina předních italských značek jako Valentino, Prada, Versace, Armani, Gucci a Dolce & Gabbana.

Díky skutečnosti, že jde i o významný dálniční uzel, můžete z Milána prozkoumat celou Lombardii.
Půjčení auta v Miláně představuje ideální volbu. Stačí jen použít náš vyhledávač, najít příslušnou autopůjčovnu, a můžete navštívit nedaleké alpské hřebeny, jedno z mnoha ledovcových jezer nebo třeba největší italský národní park Parco nazionale dello Stelvio.

 

Pronájem auta v Miláně

Řízení zapůjčeného auta ve Miláně

V blízkosti Milána jsou dvě velká letiště: Malpensa pro mezinárodní lety, Linate pro lety tuzemské. Společnost Ofran na obou působí prostřednictvím několika předních půjčoven aut.
Krása Milána je skryta v rafinovaném spojení starého a nového - od klasického Piazza del Doumo po avantgardní Via della Spiga. Milán vyznává „la dolce vita", sladký život - v parcích, muzeích i hudbou pulzujících nočních podnicích. Zdejší ulice jsou plné galerií, módních studií a luxusních butiků. Ve čtvrtích Corso Como, Navigli a Brera tu objevíte nespočet klubů, kaváren a barů.

Počet do centra vjíždějících vozů regulují milánské úřady pomocí poplatků. V ulicích jsou rozmístěny stovky kamer pomáhajících v boji s přetíženou dopravou a znečištěním vzduchu. „Eko" poplatek se odvíjí od síly motoru a množství emisí a vybírá se každý den mezi půl osmou ranní a večerní. Mýtné můžete zaplatit on-line nebo prostřednictvím kupónů prodávaných v kioscích. Poplatek jste povinni uhradit do 48 hodin, jinak Vám hrozí pokuta.
Poblíž městského okruhu nabízí město za svou hranicí rozsáhlá odstavná parkoviště. Doporučujeme auto odstavit právě zde a pokračovat vlakem či metrem. Parkoviště mají obvykle otevřeno až do půlnoci.

Mnoho milánských ulic se v průběhu času změnilo v pěší zónu. Památky se tu často nacházejí blízko sebe, takže nejlepší způsob jak si je prohlédnout představuje procházka s kornoutem zmrzliny v ruce.
Vyjet z města a vydat se na výlety po Itálii je více než snadné: autostráda A1 míří na východ a na jih (Boloňa, Florencie, Řím a Neapol), A4 vede do Turína a do Alp a A7 do Janova a na Italskou riviéru. Ideální spojení s jezerní oblastí
a ke švýcarské hranici skýtají dálnice A8 a A9.
Takže už stačí jen vypůjčit si jeden z našich vozů a vyrazit!

Pravidla silničního provozu v krátkém přehledu
Řidičský průkaz
Pokud váš řidičský průkaz vydala kterákoliv ze zemí EU, platí i v Itálii.

Maximální rychlost
Mimo město: 90 km/h na vedlejších komunikacích, 110 km/h na hlavních silnicích
V zastavěných oblastech: 50 km/h
Na dálnici: 130 km/h

Mýtné
Poplatky za využití dálnic a některých tunelů se platí u mýtných bran a jejich výše závisí na počtu ujetých kilometrů a kategorii vozidla. Platit můžete hotově, kreditní kartou VIACARD.

Alkohol
U řidičů s praxí se toleruje 0,05%.
U profesionálních řidičů a řidičů s praxí kratší než 3 roky 0,00%.

Denní svícení
Mimo zastavěné oblasti povinné.

Zimní pneumatiky
Povinnost zimního přezutí se liší v různých oblastech. Pokud jedete do Itálie v zimě, raději navštivte stránky ÚAMK.

Při řízení mohou být použity pouze mobilní telefony s hands-free.
Radarové detektory jsou v Itálii zakázány.
Použití reflexní vesty je povinné mimo zastavěné oblasti v noci nebo za snížené viditelnosti. Nařízení neplatí pro motocykly.

Jen pár kliků a je hotovo.

Jsme Vám k dispozici před i po pronájmu.

S námi již předem víte, co kolik stojí.

Pouze od renomovaných půjčoven.