Domů Itálie Milan profile
Miláno

Půjčovna aut v Miláně

Milán (1,3 milionů obyvatel) je druhým největším městem Itálie. Pokud však jde o obchod a finance, jejich hlavním městem je právě Milán. Je nejbohatším městem v Itálii a výkonnost jeho ekonomiky je srovnatelná s Rakouskem. Je Mekkou návrhářů, designérů, architektů a je považováno za synonymum inovace, kreativity a zvídavosti. Milán udává tón v módě, životním stylu a průmyslovém designu a je domovem velkých jmen jako jsou Gucci, Dolce a Gabbana, Versace a Prada.

Pro turisty Milán nabízí nejen nekonečné možnosti nakupování, ale i otevřené dveře k jedné z necennějších komodit Itálie - jejím úžasným přírodním scenériím. Alpy, jezero Lago Maggiore a malebné vesničky severní Itálie jsou na dosah, zejména když máte k dispozici půjčené auto.

K vyhledání nejlepší ceny pronájmu auta ve Švýcarsku pokračujte prosím na náš vyhledávač.

Pronájem auta v Miláně
Řízení zapůjčeného auta ve Miláně

V blízkosti Milána jsou dvě velká letiště: Malpensa pro mezinárodní lety se nachází 45 km severovýchodně od města; Linate pro tuzemské lety je mnohem blíž. Společnost Ofran na obou letištích působí prostřednictvím několika předních půjčoven aut.

Krása města Milán se ukrývá v důmyslném propojení starého a nového, od klasické Piazza del Doumo až po avantgardu na Via della Spiga. Milán je městem vyznávajícím „la dolce vita" - v parcích, muzeích a v pulzujícím nočním životě. Jeho ulice nabízejí bezpočet galerií, studií a drahých butiků. Ve čtvrtích Corso Como, Navigli a Brera najdete bezpočet klubů, kaváren a barů.

Podobně jako v dalších evropských městech regulují úřady v Miláně počet aut vjíždějících do centra pomocí poplatků. V ulicích jsou umístěny stovky kamer napomáhajících v boji s přetíženou dopravou a nadměrným znečištěním vzduchu. Mýtné („eko" poplatek) se odvíjí od síly motoru a od množství emisí a vybírá se každý den mezi 07:30-19:30. Mýtné lze zaplatit online na internetu nebo pomocí kupónů prodávaných v kioscích. Poplatek jste povinni zaplatit do 48 hodin, jinak Vám hrozí pokuta.

Město též nabízí rozsáhlá odstavná parkoviště poblíž městského okruhu za hranicí města. Doporučuje se auto odstavit a pokračovat dál vlakem či metrem. Parkoviště se obvykle zavírají o půlnoci. V Miláně je celkem pět hlavních železničních stanic: Milano Centrale a Cadorna mají dobré spojení na letiště Malpensa, ale na letiště Linate se dostanete pouze autobusem.

Během času se ze spousty ulic Milána staly pěší zóny. Mnohé z pamětihodností se nacházejí blízko sebe, a tak je chůze nejvhodnějším způsobem, jak je navštívit (ideálně s kornoutem zmrzliny v ruce).

Vyjet z města a vydat se na výlety po Itálii je snadné: autostráda A1 míří na východ a jih (Bologna, Florencie, Řím a Neapol), zatímco A4 vede do Turína a Alp a A7 do Janova a na Italskou riviéru. Dálnice A8 a A9 představují ideální spojení do oblasti jezer a k hranici se Švýcarskem.

 

Jen pár kliků a je hotovo.

Jsme Vám k dispozici před i po pronájmu.

S námi již předem víte, co kolik stojí.

Pouze od renomovaných půjčoven.