Domů Switzerland profile
Švýcarsko

Půjčovna aut ve Švýcarsku

Přestože je Švýcarskou nejmenší Evropskou zemí, je považováno za jeden z přírodních klenotů. Je domovem Alp a mnoha lyžařských rezortů i stovek malebných jezer. Švýcarsko je ideálním místem pro letní či zimní dovolenou a je známé pro svou vysokou životní úroveň.

Plánujete-li procestovat Švýcarsko, pak půjčení auta promění Vaši cestu v sen. Není lepší způsob, jak si užít zelené švýcarské pláně a zasněžené kopce, než se zapůjčeným vozem. A není větší svobody než s volantem v ruce.

K vyhledání nejlepší ceny pronájmu auta ve Švýcarsku prosím pokračujte na náš vyhledávač.

Půjčení auta ve Švýcarsku
Řízení zapůjčeného auta ve Švýcarsku

Švýcarsko má rozvinutou dopravní infrastrukturu. Ať už plánujete jízdu v Zurichu, Ženevě nebo cestuje dále do Německa, Francie či Itálie - Švýcarsko Vám nabídne nejlepší příležitost dostat se do kontaktu s přírodou a poznat švýcarský způsob života.

Protože je Švýcarsko malou zemí, zapůjčitelé shledají řízení ve Švýcarsku snadé a dostat se z jednoho místa na druhé je rychlé a příjemné. Ofran působí na letišti prostřednictvím několika autopůjčoven, které nabízí také možnost zapůjčení automobilu v hlavních městských oblastech. Výhodné umístění poboček a efektivní asistenční služby usnadňují klientům jejich plánovanou cestu po Švýcarsku.

Švýcarské orgány vybírají 40 švýcarských franků za každé auto, které použije jejich systém dálnic (autobans). Ujistěte se, že jste při vyzvednutí vozu zaplatili mýtné. Vjedete-li do Švýcarska z okolních zemí, musíte zaplatit na hraničním přechodu, kterým projíždíte. Nálepka, kterou obdržíte se nazývá Vignette a musí být nalepena na čelním skle automobilu.

Švýcarsko je hornatá země. V mnoha případech sami zjistíte, že je viditelnost na klikatých silnicích omezená. Proto je obvyklé troubit, když se blíží ostrá zatáčka. V noci je také obvyklé blikat potkávacími světly. Na úzkých a nakloněných silnicích má auto jedoucí nahoru přednost v jízdě. V zimě nepředpokládejte, že jsou všechny cesty otevřené. Některé horské průsmyky, jako Furka a Grimsel, jsou v tomto období uzavřeny, takže se o aktuální sjízdnosti informujte předem.

Švýcarsko má standardní systém rychlostních limitů, které se mohou lišit podle dopravních značek. Při špatném počasí, jízdě se sněhovými řetězy nebo zhoršené viditelnosti je rychlost omezena na 50 km/hod. Připoutání se bezpečnostními pásy je povinné. Potkávací světla jsou při cestě tunelem povinná.

Palivo: bezolovnatý benzín (95 a 98 oktanů) a Diesel (Gasoil) jsou k dispozici. Není k dispozici žádný olovnatý benzín (přísada nahrazující olovo je k dispozici). LPG je dostupné v omezené míře.

Zimní pneumatiky a sněhové řetězy - zimní období začíná 1. listopadu a končí 31. března. Zimní pneumatiky jsou povinné v zasněžených a ledových oblastech a musí být zarezervovány a potvrzeny v předstihu. Všimněte si dopravních značek přikazujících využití zimních řetězů.

Jak již bylo řečeno, Švýcarsko je hornatou zemí. Pokud plánujete navštívit tuto zemi v zimě, učiňte všechna nezbytná bezpečnostní opatření, zejména si obstarejte zimní pneumatiky a sněhové řetězy. Zarezervujte si je s předstihem. Prosím, vezměte na vědomí, že vysoko položená města jako Wengen, Murren, Braunwald a jsou v zimním období autem nedostupná a cestovat do těchto měst je možné pouze veřejnou dopravou.

Cesta do města - parkování v modrých a červených zónách vyžaduje speciální známku, kterou lze koupit na benzínových stanicích, trafikách nebo poštách. Parkovné v bílých zonách je vybíráno klasicky pomocí parkovaích automatů.

Přejeme Vám příjemnou a bezpečnou cestu.

S námi již předem víte, co kolik stojí.

Jen pár kliků a je hotovo.

Jsme Vám k dispozici před i po pronájmu.

Pouze od renomovaných půjčoven.