Domů Germany profile

Německu

Půjčovna aut v Německu

Chcete se v Německu snadno dostat tam, kam chcete a potřebujete? Ať už je to s dětmi do Černého lesa, s kamarády na mnichovský Oktoberfest nebo na vánoční trhy v Drážďanech? Nebo jedete do Německa služebně a chcete si užít jízdu po skvělé dálnici bez poplatků a rychlostních omezení? Pak je pro Vás půjčení auta tou pravou volbou.
Zapůjčení auta je jednoduché a nekomplikované. Autopůjčovny v síti Ofranu najdete na větších letištích včetně Mnichova, Frankfurtu, Berlína, Stuttgartu, Düsseldorfu a Hamburku i ve větších městech. Vaši plánovanou cestu do Německa usnadní i efektivní asistenční služby.

Využijte služeb jedné z našich autopůjčoven a objednejte si pronájem vozu snadno a rychle.

 

Půjčení auta v Německu

Řízení zapůjčeného auta v Německu

 S námi si můžete vybrat auto opravdu podle svého přání - nabízíme vozidla ekonomická, kompaktní i střední, ale také minivany a vozy s automaty. Ať už se nacházíte ve velkém městě, nebo na venkově, můžete se spolehnout na kvalitní non-stop servis poskytovaný Ofranem.
V Německu si také můžete za příznivé ceny vybrat z velkého množství luxusních aut. Pokud jste tedy vždy snili o řízení Mercedesu, Audi nebo BMW na špičkových německých dálnicích, neváhejte a svůj sen si s minimálním úsilím konečně splňte.
V Německu představuje půjčení auta výhodné a příjemné řešení, díky němuž si cestování skutečně užijete.
Německo je tranzitní země a hlavní dopravní uzel pro celou Evropu. V případě, že cestujete dál do Itálie a do zemí od Německa dále na východ, ujistěte se, že Vaše cestovní plány nezkomplikují omezení týkající se určitých tříd vozů (luxusní vozy, vozy s manuálním řízením a minivany), která budou uvedena ve smlouvě z autopůjčovny.
Rovněž nezapomínejte, že některé země jako Švýcarsko, Rakousko či Slovinsko vyžadují speciální dálniční známky, které můžete obvykle koupit na hraničních přechodech.
Německo se může pochlubit jednou z nejlepších silničních infrastruktur na světě, kterou tvoří více než 11 000 km silnic a dálnic známých jako autobahns. Využívání silnic není na rozdíl od ostatních evropských zemí zatím zpoplatněno.
Nejvyšší povolená rychlost závisí na druhu komunikace a za špatných povětrnostních podmínek a horší sjízdnosti je omezena na 50 km/h.
Z paliv je běžně dostupný bezolovnatý benzín (95 a 98 oktanů) i diesel. LPG je k dispozici na více než tisíci čerpacích stanic. Německo patří k „nejzelenějším" zemím světa a je zde k mání vysokoetanolový benzín E10 s extrémně nízkými emisemi, který se ovšem nehodí pro všechna vozidla. Na doporučená paliva se informujte v příslušné autopůjčovně.
Doporučuje se používat zadní obrysová nebo denní světla. Pokud to vyžaduje zhoršená viditelnost, je jejich použití povinné i během dne, což platí i při jízdě tunelem.
Zimní pneumatiky jsou povinné i při jízdě mimo zasněžené a horské oblasti. Proto je důrazně doporučeno o ně požádat již při rezervaci auta. Sněhové řetězy si prosím objednávejte s předstihem a ujistěte se, že s nimi umíte zacházet a že sedí.
Stále více měst vyžaduje označení vozu samolepkou potvrzující nízké emise. Auta, která ji nemají, nesmějí vjíždět do obydlených čtvrtí, tzv. „umweltzone". V některých čtvrtích platí zejména v blízkosti škol a veřejných budov maximální povolená rychlost 30 km/hod (označeno dopravní značkou „zones 30").
Podrobnější informace o dopravě a dopravních předpisech v Německu naleznete na stránkách ÚAMK.
Přejeme Vám příjemnou a bezpečnou cestu.

Pro snadný výpočet ceny za půjčení vozu přejděte na náš vyhledávač.

Pravidla silničního provozu v krátkém přehledu
Řidičský průkaz
Pokud váš řidičský průkaz vydala kterákoliv ze zemí EU, platí i v Německu.

Maximální rychlost
Mimo město: 100 km/h
V zastavěných oblastech: 50 km/h
Na dálnici: pouze doporučeno 130 km/h

Mýtné
V Německu osobní vozy neplatí žádné dálniční poplatky, v Bavorsku je povolen vjezd na některé soukromé komunikace po zaplacení mýta.

Alkohol
U řidičů s praxí se toleruje 0,05%.
U řidičů do 21 let a řidičů s praxí kratší než 2 roky se při jízdě netoleruje žádný alkohol.

Denní svícení
Není povinné.

Zimní pneumatiky
Použití letních pneumatik za zimních podmínek povětrnostních podmínek je zakázáno.

Použití mobilních telefonů při řízení nebo jízdě je zakázáno. Řidiči mohou být pokutováni až 60 EUR a cyklisté 25 EUR.
Je zakázáno dovážet radarové detektory. POI funkce systému GPS navigace musí být deaktivována.
Každá osoba, která opouští vozidlo, odstavené při poruše, musí mít povinně na sobě reflexní vestu.

 

S námi již předem víte, co kolik stojí.

Jen pár kliků a je hotovo.

Jsme Vám k dispozici před i po pronájmu.

Pouze od renomovaných půjčoven.