Domů France

Francii

Půjčovna aut ve Francii

Vítejte v zemi proslavené vínem a sýry, jejíž romantické hlavní město Paříž je oblíbeným cílem turistů ze všech koutů světa. Francie je země plná kontrastů. Najdete tu vysoké hory, větrné přístavy, levandulová pole i slunečné pláže.

Díky půjčení auta můžete projet třeba celou pověstnou Riviéru, objevovat krásy fascinujících zámků v údolí řeky Loiry. Pokud máte rádi hory určitě vás potěší výlet na Aiguille du Midi, z jejíhož vrcholu je kouzelný výhled nejen na Mont Blanc. Odtud se snadno dostanete do malebného městečka Annecy přezdívaného "francouzské Benátky", které leží na břehu průzračně čistého jezera a je pravým rájem pro milovníky paraglidingu. Rozhodně nezapomeňte na sever Francie, kde na vás čeká pirátské městečko Saint-Malo nebo monumentální klášter na přílivovém ostrově Mont Saint Michel. Zkrátka každá oblast Francie nabízí nepřeberné množství možností, ze kterých si vybere opravdu každý.
Ofran zde spolupracuje s několika půjčovnami aut, které mají pobočky na letištích, ale i v mnoha dalších větších i menších městech po celé zemi, takže plánování vaší cesty bude opravdu snadné.

 

Půjčení auta ve Francii

Řízení půjčeného auta ve Francii

Francie má ideální polohu v západní Evropě, což ji činí bránou pro cestování do Belgie, Itálie, Španělska a Německa. Pronájem auta na ženevském letišti je obvykle levnější v kanceláři umístěné na francouzském terminálu než na švýcarském terminálu.

Francie má více než 9 000 km dálnic (označené písmenem A). Většina z nich je placená a výše poplatku závisí na délce jízdy. Tyto silnice pro motorová vozidla jsou označeny modře. Zbylá část jsou hlavní silnice (označené N) a okresní silnice (označené D).

Naši klienti si mohou vybrat z široké nabídky automobilů s automatickým nebo manuálním převodem či minivanů. Asistenční služba je tu pro Vás dostupná 24 hodin denně, aby Vám vždy ochotně pomohla.

Na rozdíl od ostatních evropských zemí, ve Francii nejsou žádné výstražné značky pro měřící radary, které se zde však běžně vyskytují. Používání bezpečnostních pásů je povinné pro přední i zadní sedadla.

Rychlostní omezení jsou definována podle druhu silnice (dálnice, obydlené oblasti, atd.) a se zhoršujícími se přírodními podmínkami a špatnou viditelností se zpřísňují.

Palivo: k dispozici je bezolovnatý benzín (95 a 98 oktanů), diesel (Gazole) a LPG. Bezolovnatý benzín (k dispozici je náhražka olovnatého benzínu "Super carburant" nebo substitute olova). Nyní se po celé zemi prodává nový typ paliva, SP95-E10 (obsahující 10% ethanolu). Toto palivo není vhodné pro použití ve všech autech a měli byste předem zkontrolovat, zde je kompatibilní s Vaším vozem.

Potkávací světla musí být použita během dne při zhoršeném světle, v případě mlhy a sněhu, při špatné viditelnosti či jízdě tunelem.

Zimní pneumatiky a sněhové řetězy: použití zimních pneumatik není povinné. Sněhové řetězy jsou povinné v případě, že jsou příkázané dopravní značkou. Sněhové řetězy musí být předem objednané v autopůjčovně (jsou k dispozici ve stanicích, ze kterých budete cestovat do lyžařských středisek, jako je Ženeva, Lyon a Grenoble).

Jízda v městských oblastech: v mnoha francouzských městech existují "modré zóny" ("zone bleue"), kde je zdarma k dispozici parkování pro vozy se zvláštním povolením (disque de controle / stationnement). Povolení lze zakoupit v turistických centrech, obchodech a kioscích. Bezplatné parkování je volitelné mezi 09:00-12:00 a 14:00-19:00 ve všední dny. Pokud nemáte povolení, budete muset použít parkovací automat ("horodateurs"). Během víkendu a srpna ("vacances") je parkování zdarma téměř všude. Parkování v jednosměrné ulici je povoleno pouze na levé straně.


Pravidla silničního provozu v krátkém přehledu
Řidičský průkaz
Pokud váš řidičský průkaz vydala kterákoliv ze zemí EU, je uznávaný i ve Francii.

Maximální rychlost
Mimo město 90 km/h, pro řidiče s praxí kratší než 2 roky jen 80 km/h
Ve městě 50 km/h
Dálniční obchvaty 110 km/h, pro řidiče s praxí kratší než 2 roky jen 100 km/h
Dálnice 130 km/h, pro řidiče s praxí kratší než 2 roky nebo v případě deště jen 110 km/h

Mýtné
V Francii jsou dálniční úseky placené prostřednictvím mýta. Jeho výše závisí na počtu ujetého úseku a kategorie vozidla či přívěsu. Také je zde zpoplatněný průjezd některých tunelů a mostů. Platit můžete hotově nebo kartou.

Alkohol
U řidičů s praxí i u začínajících se toleruje 0,5 promile.
U profesionálních řidičů jen 0,2 promile.

Denní svícení
Je zde doporučené.

Zimní pneumatiky
Nejsou povinné.

Ve Francii jsou pokuty za nedodržení předpisů celkem vysoké a musí se vždy zaplatit na místě v hotovosti. Také tu platí přísný zákaz vlastnit, převážet a používat navigační zařízení upozorňující na přítomnost radarů měřících rychlost. Pokuta za nedodržení tohoto pravidla je 1500 €.

Přejeme Vám příjemnou a bezpečnou cestu. Splňte si svůj francouzský sen s půjčeným autem od Ofranu.

 

 

S námi již předem víte, co kolik stojí.

Jen pár kliků a je hotovo.

Jsme Vám k dispozici před i po pronájmu.

Pouze od renomovaných půjčoven.