Domů Španělsko

Půjčovna aut ve Španělsku

Slunečné pláže, flamenco, víno, sýry, uzeniny, olivové háje, to vše charakterizuje nádhernou zemi na Pyrenejské poloostrově. Stačí mít řidičský průkaz, půjčit si auto a začít objevovat.

Na severu si užijete pobřeží Atlantiku s kouzelnou zelenou přírodu s malebnými městečky. Najdete zde i slavný cíl poutníků z celého světa - Santiago de Compostela. A samozřejmě rozlehlé Pyreneje, které daly české jméno celému poloostrovu, přestože sami Španělé mu říkají Iberský.

Střed Španělska tvoří 2 velké oblasti, které získaly svá jména podle velkého množství hradů, které se zde postavily ve středověku Castilla y León a Castilla-La Mancha. V jižnější z nich najdete i větrné mlýny, které proslavil Don Quijote, nejznámější postava španělské literatury.

Milovníci koupání si přijdou na své na východním pobřeží plném malebných pláží i na samém jihu v Andalusii, které sama o sobě nabízí fascinující možnosti. Během jediného dne si zde můžete užít sněhu v pohoří Sierra Nevada, koupání ve středozemním moři i prohlídku některé z mnoha památek, které zde zanechali Maurové. Pokud vás zajímá dokonalá symbióza dvou naprosto odlišných kultur, určitě navštivte mešitu v Córdobě, v jejímž středu naleznete křesťanskou katedrálu. Najdete zde i nejstarší město v jihozápadní Evropě Cádiz, které leží na úzkém poloostrově vybíhajícím do Atlantiku. Odtud si vozidlem z autopůjčovny snadno uděláte výlet na jih do Tarify, odkud je nádherný výhled na pobřeží Afriky vzdálené pouhých 14 km. Ofran spolupracuje ve Španělsku s několika ověřenými autopůjčovnami, které mají pobočky na letištích, v centrech měst a v blízkosti turistických zajímavostí po celé zemi, takže si svou cestu můžete snadno naplánovat podle svých představ. Díky půjčenému autu bude každý cíl snadno a pohodlně dosažitelný.

 

Pronájem auta ve Španělsku

Řízení auta ve Španělsku

Španělsko trpělo nižším dopravním standardem. To už léta neplatí. Dnes je Španělsko zemí s pokročilým silničním systémem, bezpečnými cestami, dálnicemi a státními silnicemi. Rychlostní limity jsou zde běžné a státní orgány důrazně prosazují tato pravidla.

Kategorie vozů ve Španělsku se pohybují od ekonomické, přes kompaktní, střední třídu až po malé dodávky a vozy s automatickou převodovkou. Silniční služby jsou dostupné 24 hodin denně, ať už jste ve velkém městě či na venkově.

Rychlostní omezení ve Španělsku jsou s ohledem na typ silnice (dálnice, víceproudá vozovka, státní silnice, městská komunikace atd.). Doporučujeme se s nimi seznámit ještě před započetím jízdy. Prosím, vezměte na vědomí, že pravidla dopravního provozu se v roce 2011 změnila a v mnohých ohledech zpřísnila.
Španělské dálnice jsou zvané "autopista" a označovány jako "N". Placené silnice se jmenují "autoposta de peajes" a označovány jsou jako "AP". Placené silnice bývají obyčejně rychlejší, ovšem v mnoha případech můžete jet i po paralelních cestách, které jsou bez poplatku.

Palivo: Dostupný je bezolovnatý benzín (95 & 98 oktanů) a nafta (gasoleo A). Mnohé čerpací stanice bývají v době siesty uzavřeny, tj. od 12:00-16:00 hodin.

Světlomety: Používání dálkových světel v zastavěných oblastech je zakázáno. Použijte obrysová nebo potkávací světla v závislosti na tom, jak jsou silnice osvětlené. V tunelu vždy používejte potkávací světla.

Sněhové řetězy: Zimní sezóna začíná v listopadu a trvá až do března. V tomto období se pro pohyb v horských oblastech velmi doporučuje použití sněhových řetězů. Prosím, rezervujte si řetězy v předstihu a ujistěte se, že vyhovují typu Vašeho vozu a že víte, jak s řetězy zacházet.

Řízení ve městech: Přístup do hustě osídlených oblastí, jako jsou centra měst, není zpoplatněno. Ale parkování v oblastech označených modře jako "zonas azules" je ve všedních dnech povoleno jen s parkovacími hodinami. Ceny se liší v závislosti na městě, o nedělích a svátcích je parkování zdarma. Případně lze parkovat také v placených garážích či podzemních parkovištích ("aparcamiento subterraneo").

Plánujete procestovat španělský venkov? Malá městečka bývají posazena do úzkých jednosměrných cest. Doporučujeme auto zaparkovat na okraji obce a dál pokračovat pěšky.

Půjčeným autem lze cestovat do Portugalska, Francie či na Gibraltar (po předchozím souhlasu autopůjčovny). Ale cestování pronajatým autem na Kanárské ostrovy, Baleárské ostrovy či Maroka není dovoleno.
Přejeme Vám bezpečnou a příjemnou jízdu.

Pravidla silničního provozu v krátkém přehledu
Řidičský průkaz
Pokud váš řidičský průkaz vydala kterákoliv ze zemí EU, je uznávaný i ve Španělsku.

Maximální rychlost
Mimo město 90 km/h
Ve městě 50 km/h
Rychlostní komunikace 100 km/h
Dálnice 120 km/h

Mýtné
Poplatky za využití dálnic a některých tunelů se platí u mýtných bran a jejich výše závisí na počtu ujetých kilometrů a kategorii vozidla. Platit můžete hotově, kreditní kartou a někdy i palivovou kartou euroShell Card.

Alkohol
U řidičů s praxí se toleruje 0,5 promile.
U profesionálních řidičů a řidičů s praxí kratší než 2 roky jen 0,3 promile.

Denní svícení
Není povinné.

Zimní pneumatiky
Nejsou povinné.

Dále zde platí zákaz používání mobilních telefonů za jízdy bez hands-free a zákaz používání radarových detektorů. Použití reflexní vesty je povinné vždy, když řidič zastaví na kraji silnice a vystoupí z auta.
Pokuty za nedodržení předpisů jsou poměrně vysoké, a pokud řidič není rezidentem ve Španělsku, policisté vyžadují jejich zaplacení na místě.

 

S námi již předem víte, co kolik stojí.

Jen pár kliků a je hotovo.

Jsme Vám k dispozici před i po pronájmu.

Pouze od renomovaných půjčoven.