Domů Španělsko

Půjčovna aut ve Španělsku

Není mnoho zemí, které by mohly nabídnout tolik možností půjčení auta jako Španělsko, a let z Prahy přitom trvá jen něco přes 2 hodiny. Pro turisty je to takový svátek, zvláště v létě, když je teplo. Nepotřebujete víc než sluneční brýle, tílko a sandály, abyste si Španělsko užili.

Půjčení auta ve Španělsku patří k nejlevnějším v Evropě. Proto, pokud uvažujete třeba o relaxačním pobytu v Costa del Sol, plánujete výlet za historií do Andalusie či sníte o zápase Barcelona vs. Real Madrid v Camp Nou - půjčením auta svůj pobyt ve Španělsku posunete na vyšší úroveň a pobyt změníte v nezapomenutelný zážitek.

Půjčení auta ve Španělsku je velice jednoduché a obohatí jakýkoliv výlet na Pyrenejský poloostrov. Ofran spolupracuje ve Španělsku s několika ověřenými autopůjčovnami, které najdete na letištích, v centrech měst a v blízkosti turistických atrakcí. Nezáleží na tom, zda přijíždíte do Barcelony, Malagy, Baskicka či Pyrenejí - půjčení auta je dobré řešení.

Pro získání konkurenčně dobré cenové nabídky autopůjčoven ve Španělsku, prosím, přejděte do vyhledávače níže.

Pronájem auta ve Španělsku
Řízení auta ve Španělsku

Španělsko trpělo nižším dopravním standardem. To už léta neplatí. Dnes je Španělsko zemí s pokročilým silničním systémem, bezpečnými cestami, dálnicemi a státními silnicemi. Rychlostní limity jsou zde běžné a státní orgány důrazně prosazují tato pravidla.

Kategorie vozů ve Španělsku se pohybují od ekonomické, přes kompaktní, střední třídu až po malé dodávky a vozy s automatickou převodovkou. Silniční služby jsou dostupné 24 hodin denně, ať už jste ve velkém městě či na venkově.

Rychlostní omezení ve Španělsku jsou s ohledem na typ silnice (dálnice, víceproudá vozovka, státní silnice, městská komunikace atd.). Doporučujeme se s nimi seznámit ještě před započetím jízdy. Prosím, vezměte na vědomí, že pravidla dopravního provozu se v roce 2011 změnila a v mnohých ohledech zpřísnila.

Španělské dálnice jsou zvané "autopista" a označovány jako "N". Placené silnice se jmenují "autoposta de peajes" a označovány jsou jako "AP". Placené silnice bývají obyčejně rychlejší, ovšem v mnoha případech můžete jet i po paralelních cestách, které jsou bez poplatku.

Palivo: Dostupný je bezolovnatý benzín (95 & 98 oktanů) a nafta (gasoleo A). Mnohé čerpací stanice bývají v době siesty užavřeny, tj. od 12:00-16:00 hodin.

Světlomety: Používání dálkových světel v zastavěných oblastech je zakázáno. Použijte obrysová nebo potkávací světla v závislosti na tom, jak jsou silnice osvětlené. V tunelu vždy používejte potkávací světla.

Sněhové řetězy: Zimní sezóna začíná v listopadu a trvá až do března. V tomto období se pro pohyb v horských oblastech velmi doporučuje použití sněhových řetězů. Prosím, rezervujte si řetězy v předstihu a ujistěte se, že vyhovují typu Vašeho vozu a že víte, jak s řetězy zachátet.

Řízení ve městech: Přístup do hustě osídlených oblastí, jako jsou centra měst není zpoplatněno. Ale parkování v oblastech ozačených modře jako "zonas azules" je ve všedních dnech povoleno jen s parkovacími hodinami. Ceny se liší v závislosti na městě, o nedělích a svátcích je parkování zdarma. Případně lze parkovat také v placených garážích či podzemních parkovištích ("aparcamiento subterraneo").

Plánujete procestovat španělský venkov? Malá městečka bývají posazena do úzkých jednosměrných cest. Doporučujeme auto zaparkovat na okraji obce a dál pokračovat pěšky.

Půjčeným autem lze cestovat do Portugalska, Francie či na Gibraltar (po předchozím souhlasu autopůjčovny). Ale cestování pronajatým autem na Kanárské ostrovy, Baleárské ostrovy či Maroka není dovoleno.

Přejeme Vám bezpečnou a příjemnou jízdu.

S námi již předem víte, co kolik stojí.

Jen pár kliků a je hotovo.

Jsme Vám k dispozici před i po pronájmu.

Pouze od renomovaných půjčoven.