Domů Itálie

Itálie

Půjčovna aut v Itálii

Vydejte se po stopách fascinující historie, vychutnávejte přírodní krásy i výborná jídla. Pověstná bota na mapě Evropy se táhne od Alp až po nejjižnější kout Apeninského poloostrova. Je slavná památkami starověkého Říma a díly renesančních umělců, např. Koloseum, Fontána di Trevi, Socha Davida a další.

Díky půjčení auta si její krásy vychutnáte opravdu naplno. Můžete si užít fantastické lyžování, navštívit krásná horská jezera nebo celou řadu malebných vesniček a vinic Toskánska. Pokud máte rádi historii, potěší vás výlet do Říma, Florencie, Benátek a dalších měst a prohlídky monumentálních staveb můžete vystřídat s odpočinkem na pláži a koupáním v některém ze 4 moří, která omývají italské pobřeží. Svůj italský program si zkrátka můžete naplánovat podle svých představ, protože autopůjčovny, se kterými Ofran spolupracuje, mají pobočky na letištích, ve velkých i malých městech po celé Itálii.

 

Půjčení auta v Itálii

Řízení půjčeného auta v Itálii

Italská dopravní infrastruktura je známá jako jedna z nejlepších na světě. Pravidla silničního provozu jsou zde velmi striktně dodržována a kontrolována policií, jakož i dodržování povolené rychlosti. Používání bezpečnostních pásů je povinné jak na předních, tak i na zadních sedadlech v každém věku.
Používání některých italských dálnic je zpoplatněno. Jakmile se přiblížíte k mýtné bráně, zařaďte se do pruhu označeného "Biglietto" (lístek) nebo do pruhu bez označení. Dokud dálnici neopustíte, uchovejte si lístek. Budete jej později potřebovat. Zpoplatněny jsou také některé tunely kolem Itálie, např. Mont Blanc.
Palivo: V Itálii je k dispozici bezolovnatý benzín (95 and 98 oktanů), nafta (Gasolio) i LPG. Potkávací světla jsou povinně používána během jízdy mimo obec, v tunelu a při špatném počasí - při snížené viditelnosti. Máte-li v plánu lyžování, důrazně doporučujeme rezervaci vozu se zimními pneumatikami a/nebo sněhovými řetězy. Obojí je důležité pro Vaši bezpečnost při řízení ve špatném počasí. Ve Valle d'Aosta jsou zimní pneumatiky povinné od 15.10. do 15.4. V tomto zimním období platí stejná povinnost používání zimních pneumatik i v okolních zemích - Švýcarsku, Rakousku, někdy i v Německu.
Vjezd autem do historických center italských měst je v mnoha případech zakázán - zejména ve Florenci a Římě. Dbejte na to, abyste omylem neporušili dopravní značku ZTL (Zona Traffico Limitato). Vjezd do takto označených oblastí bude oznámen autopůjčovně, která je pak nucena pokutu vymáhat po klientovi.

Pravidla silničního provozu v krátkém přehledu
Řidičský průkaz
Pokud váš řidičský průkaz vydala kterákoliv ze zemí EU, je uznávaný i v Itálii.

Maximální rychlost
Mimo město 90 km/h
Ve městě 50 km/h
Silnice pro motorová vozidla 110 km/h
Dálnice 130 km/h, pro řidiče s praxí kratší než 3 roky jen 110 km/h

Mýtné
V Itálii jsou dálniční úseky placené prostřednictvím mýta. Jeho výše závisí na počtu ujetých kilometrů. Při vjezdu na dálnici u brány stisknete tlačítko a dostanete lístek, který je potřeba uchovat po celou cestu po dálnici, protože u závory na výjezdu ho budete muset odevzdat a zaplatit daný počet kilometrů. Platit můžete hotově i kartou.

Alkohol
U řidičů s praxí se toleruje 0,5 promile.
U řidičů mladších 21 let nebo s praxí kratší než 3 roky je tolerance 0,00 promile.
U profesionálních řidičů je tolerance opet 0,00 promile.

Povinné denní svícení
Povinnost platí celoročně mimo obydlená centra.

Zimní pneumatiky
Jsou zde povinné, navíc je tu běžná i zvláštní značka, která upozorňuje na povinnost použití sněhových řetězů.

Parkovací místa
modrá čára - placené místo
žlutá čára - rezervované místo
bílá čára - neplacené místo

Přejeme Vám příjemnou a bezpečnou cestu s půjčeným autem od Ofranu - s námi si realizujete své cestovatelské sny pohodlně a bezpečně.

 

Jen pár kliků a je hotovo.

Jsme Vám k dispozici před i po pronájmu.

S námi již předem víte, co kolik stojí.

Pouze od renomovaných půjčoven.