Domů Itálie
Itálie

Půjčovna aut v Itálii

Itálie je jedním z nejfrekventovanějších turistických center na světě. Půjčení auta v Itálii je nejlevnější a nejjednodušejší způsob, jak si vychutnat kulturní a historické bohatství, které tato nádherná země nabízí, od Kolosea v Římě, přes Pompeje, muzea v Florenci, benátské kanály až po centrum módy Miláno. Itálie je blízká destinace s příjemným podnebím po většinu roku. Může být ideálním místem pro kterýkoliv druh pobytu.

Pronájem auta v Itálii je snadná záležitost, vhodná ke každému typu cesty. Ofran spolupracuje s různými autopůjčovnami v Itálii (např. "Europcar" či "Budget"), které mají desítky poboček na letištích, ve velkých i malých městech po celé Itálii. Toto časté zastoupení dovoluje našim klientům naplánovat návštěvu či dovolenou v předstihu a přizpůsobit pronajmutí vozu tak, aby jim co nejlépe vyhovovalo. Můžete si vybrat z široké nabídky vozů s manuální nebo automatickou převodovkou či minidodávek. Silniční dopravní asistence je k dispozici 24 hodin denně a je připravena pomoci Vám řešit jakoukoliv událost. Ať už si chcete užít projížďku po malebném Toskásku, odpočinek u severských jezer nebo Dolomity, s rodinou, s dětmi nebo sami, půjčení auta v Itálii je prostě klasika.

Hledáte konkurenčně výhodné ceny autopůjčoven v Itálii? Použijte náš vyhledávač.

Půjčení auta v Itálii
Řízení půjčeného auta v Itálii

Italská dopravní infrastruktura je známá jako jedna z nejlepších na světě. Pravidla silničního provozu jsou zde velmi striktně dodržována a kontrolována policií, jakož i dodržování povolené rychlosti. Používání bezpečnostních pásů je povinné jak na předních, tak i na zadních sedadlech v každém věku.

Používání některých italských dálnic je zpoplatněno. Jakmile se přiblížíte k mýtné bráně, zařaďte se do pruhu označeného "Biglietto" (lístek) nebo do pruhu bez označení. Dokud dálnici neopustíte, uchovejte si lístek. Budete jej později potřebovat. Zpoplatněny jsou také některé tunely kolem Itálie, např. Mont Blanc.

Palivo: V Itálii je k dispozici bezolovnatý benzín (95 and 98 oktanů), nafta (Gasolio) i LPG. Potkávací světla jsou povinně používána během jízdy mimo obec, v tunelu a při špatném počasí - při snížené viditelnosti. Máte-li v plánu lyžování, důrazně doporučujeme rezervaci vozu se zimními pneumatikami a/nebo sněhovými řetězy. Obojí je důležité pro Vaši bezpečnost při řízení ve špatném počasí. Ve Valle d'Aosta jsou zimní pneumatiky povinné od 15.10. do 15.4. V tomto zimním období platí stejná povinnost používání zimních pneumatik i v okolních zemích - Švýcarsku, Rakousku, někdy i v Německu.
Vjezd autem do historických center italských měst je v mnoha případech zakázán - zejména ve Florenci a Římě. Dbejte na to, abyste omylem neporušili dopravní značku ZTL (Zona Traffico Limitato). Vjezd do takto označených oblastí bude oznámen autopůjčovně, která je pak nucena pokutu vymáhat po klientovi.

Přejeme Vám příjemnou a bezpečnou cestu.

 

Jen pár kliků a je hotovo.

Jsme Vám k dispozici před i po pronájmu.

S námi již předem víte, co kolik stojí.

Pouze od renomovaných půjčoven.