Domů Prague
Praze

Půjčovna aut v Praze

Praha, město s přízviskem „stověžatá", je hlavním městem České Republiky a jedním z nejpopulárnějších turistických destinací v Evropě. Praha jakožto centrum kulinářského řemesla, hudby a umění, ve spojení s řadou atrakcí přiláká ročně miliony turistů.

Toto okouzlující město, plné krásné a starodávné architektury zažilo mnoho: stovky let královských rodů, umělců a hudebních skladatelů, kteří zde žili. Vojenské invaze a revoluce, které se přes něj přehnaly. Praha toto všechno přečkala a zůstává krásná i nadále. Historické centrum města bylo dokonce prohlášeno organizací UNESCO za světové dědictví díky své jedinečnosti a kouzlu.

Praha je také významný dopravní uzel, který jej činí snadno dostupným letecké, silniční i železniční dopravě. Díky jejímu umístění ve středu Evropy je také ideální pro cestování do sousedních zemí v západní i východní Evropě. Holiday Autos má smlouvu s Budget car rental, která vám umožní vypůjčit si auto přímo na Pražském letišti nebo železničním nádraží.

Pokud chcete obdržet cenovou nabídku pro půjčení vozu v Praze - prosím vyplňte formulář.

Půjčovny aut v Praze
Řízení půjčeného auta v Praze

Půjčené auto je v Praze ideální způsob, jak si užít výhled na českou krajinu cestou do dalších měst České republiky jako je třeba Brno nebo je také populární cesta do Karlových Varů. Toto lázeňské město, vzdálené 130km od centra Prahy, je světoznámé pro své horké prameny a gejzíry. Jízda vypůjčeným autem je dokonalý způsob jak vidět všechny atrakce cestou a zachovat si maximální cestovní komfort.

Abyste si maximálně užili cestování, doporučuje se využít placené dálniční úseky. V české republice nejsou žádné mýtné brány a je proto nutné zakoupit nejdříve dálniční nálepku. Tyto nálepky lze zakoupit buď u benzinových stanic či přímo na státních hranicích. Po zakoupení je nutné vyplnit potřebné údaje na nálepku a vylepit ji do pravého dolního roku vašeho předního skla. Bez této nálepky vám hrozí velmi vysoké pokuty.

Silniční systém v České republice není nejnovější, a proto doporučujeme jízdu s navigací nebo mapou. Zimní pneumatiky a sněhové řetězy jsou povinné v zimních měsících. Zimní pneumatiky musí být předem obuté, sněhové řetězy se nandávají až v případě, že jsou potřeba nebo je tak řečeno na dopravních značkách. Samozřejmě budete také potřebovat platný mezinárodní řidičský průkaz.

Při plánování trasy do zahraničí prosím upozorněte půjčovnu předem o cíli své cesty a zemích, kterými chcete projíždět, případně zařídit přídavné pojištění v půjčovně.

Přejeme Vám příjemnou a bezpečnou cestu.