Domů Germany profile
Německu

Půjčovna aut v Německu

Přemýšlíte o výletu s dětmi do Černého lesa? Plavbě po Rýnu? Plánujete návštěvu romantické Bavorské hrady? Nebo jste možná blázen do Octoberfestu v Mnichově? Německo je jednou z nejpokrokovějších oblastí Evropy. Zapůjčení auta v Německu je ideálním způsobem, jak nejlépe poznat místní venkovskou kulturu a mnoho dalších turistických krás.

Zapůjčení auta je jednoduché a učiní přejezdy z jednoho místa na druhé zábavnými. Ofran působí v Německu prostřednictvím několika autopůjčoven, například Europcar, které mají pobočky na větších letištích, včetně Mnichova, Frankfurtu, Berlína, Štuttgartu, Dusseldordfu, Hamburku, a větších městech. Výhodné umístění poboček a efektivní asistenční služby Ofran usnadňují klientům jejich plánovanou cestu do Německa.

K vyhledání nejlepší ceny pronájmu auta ve Švýcarsku pokračujte prosím na náš vyhledávač.

Půjčení auta v Německu
Řízení zapůjčeného auta v Německu

V Německu jsou nabízena vozidla z těchto tříd: ekonomická, kompaktní, střední a také minivani, minibusy a vozidla s automatem. Ofran nabízí kvalitní nonstop servis, ať už se nacházíte ve velkém městě nebo na venkově.

V Německu je k půjčení nabízeno také velké množství luxusních aut za příznivé ceny. Pokud jste tedy vždy snili o řízení Mercedesu, Audi nebo BMW na špičkových silnicích, pak je Německo to pravé pro Vás.

Půjčení auta v Německu je výhodným a příjemným řešením, které Vám pomůže maximalizovat Váš zážitek z cestování s minimum úsilí.

Německo je strategickým bodem pro cesty napříč Evropou. Ačkoliv je zde několik omezení, když jedete do Itálie a Východních zemí (České republiky, Maďarska, Slovenska, Slovinska, Chorvatska, Polska atd.) spojených s určitými třídami vozů (zejména luxusními auty, vozidly s manuálním řízením a minivani. Ujistěte se prosím předem, že tato omezení nenaruší Vaše cestovní plány a mějte na paměti omezení, která budou uvedena ve smlouvě o půjčení auta.

Prosím berte na vědomí, že některé země jako je
Švýcarsko, Rakouskou a Slovinsko, vyžadují speciální dálniční známky, které budete moci zakoupit na hraničních přechodech.

Německo se může pochlubit jednou z nejlepších silničních infrastruktur, která se skládá z vice než 11 000 km silnic a dálnic známých jako autobahns. Narozdíl od ostatních evropských zemí, není využívání silnic zpoplatněno. Sezení na přední sedačce je povoleno pouze pro děti starší 13 let.

Nejvyšší povolená rychlost je závislá na tom, o jaký druh silnice se jedná (dálnice, dvouproudá silnice, silnice, městské silnice, atd.) Při špatných podmínkách a nepříznivém počasí je rychlost omezena na 50 km/hod.

Palivo-bezolovnatý benzín (95 a 98 oktanů) a diesel. LPG tankování je k dispozici na vice než tisíci benzinových stanic. Německo je jedním z "nejzelenějších" zemí na světě a nabízí E10 - vysoko etanolový benzín s extrémně nízkými emisemi. Ten však není vhodný pro všechny vozidla. Zeptejte se na informace ohledně paliva na přepážce autopůjčovny.

Je doporučeno užít zadní obrysová světla nebo denní světla. Jejich zapnutí je povinné během dne, pokud to vyžaduje špatná viditelnost vlivem počasí jako je mlha, sníh, déšť, nebo při jízdě tunelem.

Zimní pneumatiky a sněhové řetězy - zimní pneumatiky mohou být povinné, i při jízdě mimo zasněžené a horské oblasti. Proto je důrazně doporučeno o ně požádat při rezervaci auta k půjčení. Prosím, zarezervujte si sněhové řetězy s předstihem a ujistěte se, že pasují a víte, jak s nimi zacházet.

Jízda v obydlených oblastech - Jako součást národní snahy o snížení znečištění ovzduší stale vice měst vyžaduje, aby majitelé umístili na svá auta samolepku potvrzující, že mají auta produkující nízké emise. Autům, která tuto nálepku nemají (tzv. "umweltplakette") není umožněno vjíždět do obydlených čtvrtí. Zakázané oblasti pro vjezd těchto aut jsou označené jako "umweltzone". Autopůjčovny jsou povinné vybavit své klienty samolepkou, takže se o této skutečnosti na přepážce autopůjčovny ujistěte.

Dále v některých obytných čtvrtích (zejména blízko škol a veřejných budov) platí maximální povolená rychlost 30 km/hod označené dopravní značkou s nápisem "zones 30".

Přejeme Vám příjemnou a bezpečnou cestu.