Domů France
Francii

Půjčovna aut v Francii

Po vice než dvě desítky let, je Francie turistickou destinací číslo jedna na světě. Osmdesát milionů turistů každý rok je důkazem. Francie je klenotem Evropy. Francie je jednou z nejrozmanitějších zemí v Evropě. Je plán kultury a historie. V centru Francie naleznete Paříž, městské museum a světové hlavní město lásky.

Půjčení auta ve Francii je nejúčinnějším způsobem, jak cestovat po této krásné zemi. Chcete-li si užít sýr a tradiční víno, pověstnou Riviéru, zelená pole Val de Loire a bouřlivé pobřeží Bretaně. V zimě je Francie ideálním místem pro lyžařské nadšence. Takže, pokud toužíte po příjemném večeru vedle krbu se sklenkou šampaňského, nebo procházce ruku v ruce se svými blízkými podél krásných lamp v Paříži - Francie je místo pro vás.
Ofran spolupracuje s několika autopůjčovnami ve Francii jako například Europcar a National, které mají desítky kanceláří na letištích, jako je Paříž, Lyon, Nice, Bordeaux, Marseille, Ženeva a dalších větších či menších městech po celé zemi. Toto značné zastoupení pomáhá našim klientům připravit se na jejich návštěvu nebo dovolenou v předstihu a učinit opatření, která se pro ně nejlépe hodí.

K vyhledání nejlepší ceny pronájmu auta ve Švýcarsku pokračujte prosím na náš vyhledávač.

Půjčení auta ve Francii
Řízení půjčeného auta ve Francii

Francie má ideální polohu v západní Evropě, což ji činí bránou pro cestování do Belgie, Itálie, Španělska a Německa. Pronájem na ženevském letiští je obvykle levnější v kanceláři umístěné na francouzském terminálu než na švýcarské terminálu.

Francie má více než 9 000 kilometrů silnic ("autoroutes"). Většina z nich je placená a výše poplatku závisí na délce jízdy. Tyto silnice pro motorová vozidla jsou označeny modře. Zbylá část jsou vnitrostátní a místní silnice označené N respektive D.

Naši klienti si mohou vybrat z široké nabídky automobilů s automatickým nebo manuálním převodem, minivanů a miniautobusů. Asistenční služba je tu pro Vás dostupná 24 hodin denně, aby Vám vždy ochotně pomohla.

Na rozdíl od ostatních evropských zemí, ve Francii nejsou žádné výstražné značky pro měřící radary, které se zde však běžně vyskytují. Používání bezpečnostních pásů je povinné pro přední i zadní sedadla.

Rychlostní omezení jsou definována podle druhu silnice (dálnice, obydlené oblasti, atd.) a se zhoršujícími se přírodními podmínkami a špatnou viditelností se zpřísňují.

Palivo: k dispozici je Bezolovnatý benzín (95 a 98 oktanů), diesel (Gazole) a LPG. Bezolovnatý benzín (k dispozici je náhražka olovnatého benzínu "Super carburant" nebo substitute olova). Nyní se po celé zemi prodává nový typ paliva, SP95-E10 (obsahující 10% ethanolu). Toto palivo není vhodné pro použití ve všech autech a měli byste předem zkontrolovat, zde je kompatibilní s Vaším vozem.

Potkávací světla musí být použita během dne při zhoršeném světle, v případě mlhy, sněhu, špatných viditelnostních podmínkách a při jízdě tunelem.

Zimní pneumatiky a sněhové řetězy: použití zimních pneumatik není povinné. Sněhové řetězy jsou povinné v případě, že jsou příkázané dopravní značkou. Sněhové řetězy musí být předem objednané v autopůjčovně (jsou k dispozici ve stanicích, kterými budete cestovat při cestě z nebo do lyžařských středisek, jako je Ženeva, Lyon a Grenoble).

Jízda v městských oblastech: V mnoha francouzských městech existují "modré zóny" ("zone bleue"), kde je zdarma k dispozici parkování pro vozy se zvláštním povolením (disque de controle / stationnement). Povolení lze zakoupit v turistických centrech, obchodech a kioscích. Bezplatné parkování je volitelné mezi 09:00-12:00 a 14:00-19:00 ve všední dny. Pokud nemáte povolení, budete muset použít parkovací automat ("horodateurs"). Během víkendu a srpnu ("vacances") je parkování zdarma téměř všude. Parkování v jednosměrné ulici je povoleno pouze na levé straně.

Přejeme Vám příjemnou a bezpečnou cestu.