Domů Tipy pro cestování Tipy – Všeobecné informace
Cestování v půjčeném automobilu s dětmi

Cestování s dětmi do ciziny může být úžasný zážitek, při kterém mohou ovšem nastat nepříjemné situace. Zde najdete některá doporučení, která vám pomohou z Vašeho rodinného výletu udělat bezpečný a zábavný zážitek:
• Výběr pohodlného typu automobilu není pouze otázka toho, kolik pojme cestujících, ale také nesmíte zapomenout na zavazadla. Plánujete si s sebou brát kočárek? V tom případě stojí za zvážení combi nebo minivan, který poskytne dostatek místa na zadních sedačkách a zároveň velký zavazadlový prostor. Nezapomínejte, že přeplněný automobil může být nepohodlný, obzvláště na dlouhých cestách.
• Agresivní a nervózní řidiči jsou všude, proto i na krátkých cestách je tedy nutné, aby děti seděli v dětských sedačkách. Pokud plánujete cestu s batoletem, doporučujeme Vám si s sebou vzít vlastní dětskou autosedačku.
• Díky regulacím autopůjčoven Vám nemohou zaměstnanci helpdesku zařídit dětskou sedačku a tato povinnost tudíž spadá na Vás. Před každou jízdou zkontrolujte stav autosedaček a jejich správné upevnění bezpečnostními pásy.
• Při dlouhých cestách doporučujeme vybrat tu nejjednodušší a nejrychlejší cestu. Podívejte se do mapy nebo GPS a najděte si Vaši trasu. Je to obyčejná silnice? Je dostatečně osvětlená? Jsou na ní nebezpečné zatáčky? Je to rychlostní silnice nebo úzká cesta? Nezapomeňte, že trasu dokonale neznáte a potřebujete se soustředit na cestu a ne na dění na zadních sedadlech. Je také velmi důležité dělat pravidelné zastávky na odpočinek, jídlo a pití.
• Ujistěte se, že máte v automobilu dostatek pamlsků a hraček, odpadkový pytel, papírové ubrousky a případně dětské pleny.
• Doporučujeme nenechávat hračky a zavazadla volně mimo zavazadlový prostor. V případě nehody mohou tyto předměty ohrozit zdraví Vaše i Vašich dětí.
• Jedete na letní dovolenou? Pamatujte, že se interiér automobilu může přehřívat. Zakryjte dětskou sedačku a ostatní předměty, když odcházíte od automobilu.